PRZETARG / SPRZEDAŻ PUBLICZNAT-100043 · PUBLIC_SOURCE_TENDER
Postępowanie na sprzedaż z wolnej ręki: autobusu MERCEDES-BENZ numer rejestracyjny BKL 16170
34 000 PLN brutto
Mercedes-Benznumer rejestracyjnyRok 2001Kolno20
Opis przedmiotu przetargu
Logowanie użytkownika Wyszukiwanie zaawansowane Szukaj Szukaj Przełącz pomiędzy widokiem o wysokim i normalnym kontraście Zmniejsz czcionkę Domyślny rozmiar czcionki Zwiększ czcionkę Szukaj Urząd Gminy Kolno BIP Urząd Gminy Kolno Historia strony Licznik odwiedzin Odwiedzana: 39 Postępowanie na sprzedaż z wolnej ręki: autobusu MERCEDES-BENZ numer rejestracyjny BKL 16170 ZARZĄDZENIE NR 268/2026 WÓJTA GMINY KOLNO z dnia 24 sierpnia 2026 r. w sprawie ogłoszenia postępowania na sprzedaż z wolnej ręki autobusu MERCEDES-BENZ numer rejestracyjny BKL 16170 Na podstawie art.30 ust.2 pkt.3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2025 poz. 1153) zarządzam, co następuje: § 1. Przeznacza się do sprzedaży z wolnej ręki autobus marki MERCEDES-BENZ numer rejestracyjny BKL 16170, będący własnością Gminy Kolno i powołania komisji. § 2. 1. Ustala się cenę wywoławczą autobusu o którym mowa w § 1 na kwotę 34000 zł brutto słownie: trzydzieści cztery tysiące złotych 00/100 brutto. 2. Ustala się treść ogłoszenia o sprzedaży z wolnej ręki w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 1 do zarządzenia. 3. Ustala się regulamin sprzedaży z wolnej ręki zgodnie z załącznikiem nr 2 do zarządzenia. 4. Ustala się formularz ofertowy do sprzedaży z wolnej ręki stanowiący załącznik nr 3 do zarządzenia. 5. Ustala się wzór protokołu zdawczo-odbiorczego stanowiący załącznik nr 5 do zarządzenia. 6. Ustala się dokumentację zdjęciową do sprzedaży z wolnej ręki jako załącznik nr 6 do zarządzenia. § 3. Do przeprowadzenia sprzedaży z wolnej ręki powołuje się Komisję w składzie: 1) Ewa Sielawa – przewodniczący, 2) Iwona Mieczkowska - zastępca przewodniczącego, 3) Iwona Szymańczyk - członek, 4) Ryszard Dobrowolski – członek. § 4. 1. Zadaniem komisji będzie przeprowadzenie sprzedaży z wolnej ręki oraz podanie do publicznej wiadomości informacji o wyniku postępowania. 2. Komisja działa w obecności co najmniej trzech członków. 3. Pracami komisji kieruje przewodniczący a w czasie jego nieobecności zastępca przewodniczącego. § 5. 1. Wzór umowy sprzedaży autobusu stanowi załącznik nr 4 do zarządzenia. 2. Pojazd zostanie przekazany nabywcy po podpisaniu umowy i wpłacie pełnej kwoty wynikającej z umowy na konto bankowe w terminie 7 dni od dnia przeprowadzenia postępowania. § 6. Wykonanie zarządzenia powierza się Przewodniczącemu Komisji. § 7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania. Wójt Gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 268/2026 Wójta Gminy Kolno z dnia 24 sierpnia 2026 r. Wójt Gminy Kolno ogłasza postępowanie na sprzedaż autobusu z wolnej ręki MERCEDES-BENZ numer rejestracyjny BKL 16170 1. Nazwa i siedziba sprzedającego: Gmina Kolno. Ul. Wojska Polskiego 20, 18-500 Kolno, e-mail: urzadgminy@gminakolno.pl 2. Przedmiot przetargu: - marka pojazdu: MERCEDES-BENZ, - Model: O345 CONECTO 18.0t, - nr rejestracyjny: BKL 16170, - data pierwszej rejestracji:04.12.2001 r., - Nr VIN: NMB67101013232802, - dopuszczalna masa całkowita: 594722 km, - przeznaczenie pojazdu: autobus szkolny, - liczba miejsc siedzących: 58, - liczba osi:2, - Rodzaj napędu: 4x2, - Norma spalin: EURO III*, - Skrzynia biegów: manualna, - pojemność silnika: 11 967 ccm, - moc: 220kW, ( 299 KM), - Długość/szerokość/wysokość: 11980 mm/2500mm/3518mm, - Przegląd techniczny: ważny 13.01.2027 r., - Ubezpieczenie: ważne do 31.01.2027 r. 3. Tryb: Sprzedaż z wolnej ręki. 4. Cena wywoławcza: - 34000 zł brutto (słownie: trzydzieści cztery tysiące złotych 00/100). 5. Uczestnictwo w przetargu: Warunkiem uczestnictwa w postępowaniu jest złożenie pisemnej oferty z jedną ceną w terminie do 11 września 2026 roku do godziny 1530. Oferta powinna zawierać: - imię, nazwisko i adres lub nazwę i siedzibę oferenta, - numer PESEL lub REGON i NIP oferenta, - datę sporządzenia oferty, - oferowaną cenę, - oświadczenie oferenta, że zapoznał się z warunkami postępowania oraz ze stanem przedmiotu sprzedaży, - oświadczenie oferenta o zapoznaniu się i akceptacji wzoru umowy sprzedaży. Wzór formularza oferowanego stanowi załącznik Nr 3, natomiast wzór umowy załącznik Nr 4 do Zarządzenia Wójta Gminy Kolno. Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.gminakolno. w zakładce aktualności, oraz na stronie https://bip-ugkolno.podlaskie.eu/sg.html w zakładce Przetargi/2026/Sprzedaż mienia ruchomego. Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie z napisem ”OFERTA - MERCEDES-BENZ nr rej BKL 16170” w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie, ul. Sienkiewicza 5, 18-500 Kolno w terminie do 11 września 2026 roku do godziny 1530. W przypadku ofert przesłanych pocztą lub firmą kurierską decyduje data i godzina wpływu do Urzędu. Ofertę można również złożyć w wersji elektronicznej. W tym celu ofertę należy przygotować w formacie PDF, a następnie opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym i przesłać za pośrednictwem systemu e-Doręczenia na adres instytucji. Jako temat wiadomości należy wpisać ”OFERTA - MERCEDES-BENZ nr rej BKL 16170”. Adres skrzynki e-doręczeń AE:PL-88258-83553-CFBTT-17. Osoba do kontaktu w sprawie przetargu: Ewa Sielawa, tel.: 862783782, e-mail:zopo@gminakolno.pl Oferta zostanie odrzucona, jeżeli: - zawiera cenę niższą niż cena wywoławcza, - została złożona po wyznaczonym terminie, w niewłaściwym miejscu, - nie zawiera wymaganych danych i dokumentów lub są one niekompletne, nieczytelne. 6. Miejsce i termin, w którym można obejrzeć przedmiot sprzedaży: W/w autobus można oglądać w na placu przy Szkole Podstawowej w Zaskrodziu, Zaskrodzie 66, 18-500 Kolno po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod nr tel. 862783782. Stan zużycia pojazdu jest adekwatny do jego wieku oraz przebiegu. 7. Inne informacje: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 14 września 2026 roku o godzinie 1000 w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie, ul. Sienkiewicza 5, 18-500 Kolno (pok. nr 6). Pojazd zostanie sprzedany za najwyższą zaoferowaną cenę ponad cenę wywoławczą. Data podpisania umowy kupna-sprzedaży zostanie wyznaczona niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu. Nabywca jest zobowiązany zapłacić cenę nabycia pojazdu po podpisaniu umowy, w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych. Wydanie przedmiotu sprzedaży nabywcy nastąpi niezwłocznie po podpisaniu umowy sprzedaży i wpłacie kwoty nabycia. Ogłoszenie o wyniku postępowania na sprzedaż autobusu zastanie zamieszczone w BIP Urzędu Gminy Kolno oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Kolno. Wójt Gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski Załącznik nr 2 do zarządzenia nr 268/2026 Wójta Gminy Kolno z dnia 24 sierpnia 2026 r. REGULAMIN sprzedaży z wolnej ręki autobusu § 1. Organizatorem postępowania na sprzedaż z wolnej ręki autobusu jest Wójt Gminy Kolno. Złożenie oferty przez uczestnika postępowania jest równoznaczna z zapoznaniem się z: - Regulaminem sprzedaży z wolnej reki autobusu i jego akceptacją, - stanem technicznym pojazdu oraz jego akceptacją. Uczestnik, który wygra postępowanie na sprzedaż autobusu jest zobowiązany w terminie 7 dni od daty rozstrzygnięcia postepowania do podpisania umowy sprzedaży. § 2. Wpływ jednej oferty wystarczy do odbycia postępowania. Celem postępowania jest pozyskanie najwyższej ceny ze sprzedaży w/w pojazdu. Jeżeli dwie lub więcej ofert z najkorzystniejszą ceną będzie zawierać tę samą cenę, organizator postępowania może wezwać oferentów do złożenia ofert dodatkowych. Cena zaoferowana w ofercie dodatkowej nie może być niższa niż cena poprzednio zaoferowana pod rygorem odrzucenia oferty. Wydanie przedmiotu postępowania nastąpi niezwłocznie po wpłaceniu ceny nabycia oraz podpisaniu umowy. § 3. 1. Organizator postępowania zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia postępowania bez podania przyczyny. Wójt Gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski Załącznik nr 3 do zarządzenia nr 268/2026 Wójta Gminy Kolno z dnia 24 sierpnia 2026 r. FORMULARZ OFERTOWY do postępowania na sprzedaż z wolnej ręki : autobusu MERCEDES-BENZ numer rejestracyjny BKL 16170 ……………………………….,dnia …………………….2026 rok DANE OFERENTA Imię i Nazwisko/nazwa:………………………………………………………………….. Adres/siedziba:…………………………………………………………………………… PESEL……………………………… lub REGON:……………………………………… NIP:.................................................................................................................................. Telefon kontaktowy: ......................................................................................................... Składam ofertę na zakup autobusu: MERCEDES-BENZ numer rejestracyjny BKL 16170 za cenę……………………………zł (słownie:…………………………………………………………………….) Jednocześnie oświadczam, iż : - zapoznałem się z warunkami postępowania określonymi w ogłoszeniu postępowania na sprzedaż autobusu z wolnej reki MERCEDES-BENZ numer rejestracyjny BKL 16170, - akceptuję warunki udziału w ww. postępowaniu, - zapoznałem się ze stanem oferowanego pojazdu, - zapoznałem się i akceptuję treść wzoru umowy sprzedaży. Podpis osoby/ osób upoważnionych do złożenia oferty ……………………………………………………………… Załącznik nr 4 do zarządzenia nr 268/2026 Wójta Gminy Kolno z dnia 24 sierpnia 2026 r. UMOWA SPRZEDAŻY Zawarta w dniu ............................ r. w Kolnie pomiędzy: · Gminą Kolno, ul. Wojska Polskiego 20, 18-500 Kolno, NIP:2910188119, reprezentowanym przez: Pana Józefa Bogdana Wiśniewskiego – Wójta Gminy Kolno, w którego imieniu na podstawie upoważnienia działa Pani Ewa Sielawa – Dyrektor Zespołu Obsługi Oświatowych w Kolnie - zwanym dalej „Sprzedającym" a · …………………..………………….. zwanym dalej „Kupującym". § 1. Przedmiotem umowy jest sprzedaż pojazdu: autobus marki: MERCEDES-BENZ Model: O345 CONECTO 18.0t Rok produkcji: 2001 rok, Nr rejestracyjny: BKL 16170, numer identyfikacyjny (VIN): NMB67101013232802, stan licznika; 594722 km. § 2. Sprzedający oświadcza, że pojazd będący przedmiotem umowy stanowi jego wyłączną własność, jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich oraz, że nie toczy się żadne postępowanie, którego przedmiotem jest ten pojazd, że nie stanowi on również przedmiotu zabezpieczenia. § 3. Strony ustaliły wartość przedmiotu umowy na kwotę brutto: ………………………………………………. złotych brutto (słownie……………….….. złotych 00/100) § 4. Kupujący zobowiązuje się zapłacić kwotę określoną w § 3 przelewem na rachunek bankowy Sprzedającego w termini............. dni od dnia zawarcia niniejszej umowy. § 5. Strony zgodnie ustalają, że przeniesienie własności pojazdu na Kupującego następuje pod warunkiem zawieszającym, tj. z chwilą uiszczenia całej kwoty określonej w § 3 niniejszej umowy na rachunek bankowy Sprzedającego. § 6. Sprzedający oświadcza, że płatność powinna nastąpić na następujący rachunek bankowy: Nazwa banku: ........................................................................................................ Numer rachunku: ……….................................................................. § 7. Wydanie pojazdu nastąpi niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty, o której mowa w § 3. § 8. Kupujący potwierdza znajomość stanu technicznego pojazdu i nie wnosi do niego żadnych zastrzeżeń. § 9. Strony ustaliły, że wszelkiego rodzaju koszty transakcji ponosi Kupujący. § 10. Zmiana niniejszej umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. § 11. Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, z czego 1 otrzymuje Sprzedający, 1 Kupujący. SPRZEDAJĄCY KUPUJĄCY ……………………… …………………… Załącznik nr 5 do zarządzenia nr 268/2026 Wójta Gminy Kolno z dnia 24 sierpnia 2026 r. Miejscowość, data........................... Protokół zdawczo-odbiorczy autobusu Data przyjęcia: Marka/model: MERCEDES-BENZ O345 CONECTO 18.0t Numer rejestracyjny: BKL 16170 Numer VIN: NMB67101013232802ZCFA1AG0302506750 Rok produkcji: 2001 1. Z autobusem przekazano następujące wyposażenie: a) ………….. b) ………….. 2. Przekazane dokumenty: a) Dowód rejestracyjny, b) Potwierdzenie ubezpieczenia, c) Faktura, d) Umowa kupna sprzedaży, e) ……………………….. 3. Badanie techniczne ważne do: 13.01.2027 r. 4. Polisa ubezpieczeniowa OC ważna do: 31.01.2027 r. 5. Potwierdzenie zapłaty załączone do protokołu. Niniejszym nie wnoszę uwag do staniu technicznego samochodu i potwierdzam odbiór wraz z wypo
Sprawdź aktualne informacje w źródleOTWÓRZ ŹRÓDŁO →
Informacja o ogłoszeniuInformacje prezentowane w sekcji przetargów BravoBus.pl pochodzą z publicznie dostępnych źródeł i mają charakter wyłącznie informacyjny. BravoBus.pl nie jest organizatorem postępowania i nie odpowiada za zmiany wprowadzone przez organizatora po publikacji, ewentualne błędy w treści, brak aktualizacji ani kompletność danych. Przed podjęciem decyzji zawsze sprawdź aktualne warunki, terminy i dokumenty w ogłoszeniu źródłowym.